Sellest lehest

Sellelt lehelt leiad minu tegemisi, “kristeldusi” (kes nime teab, see taipab, tähevahetust), juhendatud töid, illustratsioonialast arengut.

Kes meist poleks lapsena joonistanud, ruudulisele paberile lõputult mustreid joonistanud, põhi- või keskkoolis täis kritseldanud kõik vihikute servad ning unistanud kunstikoolis käimisest? Sina pole? Mina olen. Tegime kunstitundides aegajalt nii toredaid töid, millest on siiani uhke mälestus. Kuidagi juhtus aga nii, et alati arvasin – ma ei ole piisavalt hea, et kunstikoolis käia. Niimoodi sattusingi kooli kunstikooli alles 12. klassis, kui tekkis mõte, et minust võiks saada kunstiõpetaja. Nojah, aastaga ei jõua just palju ja ega mu ema just suures vaimustuses polnud, et minust õpetaja saab. Nii leidis ta mulle hoopis Tartu Kunstikooli, mis tol ajal veel kõrgkool polnud. Olen ütlemata tänulik, et ta utsitas mind sinna minema, kuigi ma polnud just eriti suuri käsitööoskusi selleks ajaks veel ilmutanud 😉

Need 4 aastat olid peale keskkooli vaimustavad – sain õppida täpselt seda, mida tahtsin. Ei mingeid üldaineid, ei mingeid teooriaid, ainult kunst, maalimine, eriala ained, kompositsioon, kalligraafia, joonistamine jne… Viimasel kursusel oli valikainena võimalus õppida arvutigraafikat: Photoshop ja Illustrator. Oi, see mulle meeldis ning kuna peale kooli lõpetamist polnud minust ettevõtlikku, et asuda erialal tööle, siis suundusin Haapslau Kolledžisse informaatikat õppima. Sain arvutigraafikat natuke nuusutada, sattusin kooli tööle informaatika õpetajaks (nii palju siis ema soovist) ja kohe järgmisel aastal naaberkooli kunstiõpetajaks. Erinevate koormustega olen seda tööd teinud nüüd 12 aastat.

Kuigi kunstitunde on olnud rohkem ja vähem, siis just viimasel aastal olen taas jõudnud tõdemuseni, et see on õppeaine, mis mulle üle kõige meeldib.

Olen igal aastal püüdnud osaleda kunstiõpetajate koolitustel. Sel aastal jõudnud on südame kutseni – raamatu illustratsioonini. See salasoov on olnud minus peidus juba lapsest peale, aga olnud nii salajane, et unistada sellest olen julgenud ainult “igal aastal natukene”.

Siit lehelt leiad ka minu kaks hetkel (19.06.2017) pooleli olevat raamatut, mida illustreerin. Esimest alustasin “Annely illustratsioonikursusel” ja teist “Lugude jutustamise kunsti” kursusel, mida juhedab Gerda Märtens.

Mis edasi? ma olen oma südame nüüd leidnud (mitte kaotanud) ja rühin tasapisi sellel teel edasi. Ilmselt on tulevikus tulemas koostööprojektid graafilisest disainerist vennaga, aga see on tulevik. Kõigepealt raamatud valmis 😀

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s